Czym są pompy ciepła?

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie pozwalające na ekologiczne ogrzewanie przy wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Urządzenie, w zależności od swojej konstrukcji, pobiera energię z powietrza, wody lub gruntu i dzięki wyposażeniu w komponenty umożliwiające zachodzenie przemian fizycznych, zamienia ją w ciepło.

Jest to w większości bezobsługowe urządzenie – konieczność jej obsługi ogranicza się wyłącznie do dostosowania temperatury odpowiadającej użytkownikowi. Inwestycja w urządzenie zwraca się po około 5-7 latach od jej zakupu.

Głównym atutem pompy jest możliwość jej uniwersalnego wykorzystania. Urządzenie pozwala zarówno na ogrzewanie w okresie zimowym, jak i chłodzenia pomieszczeń latem.

Dzięki możliwości podłączenia pompy do źródła energii generowanego przez instalację fotowoltaiczną, uzyskuje się niemal w pełni niezależną energetycznie jednostkę grzewczą.

Biorąc pod uwagę coraz większy nacisk na wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce, państwo z roku na rok będzie proponować coraz to nowe formy dotacji do pomp ciepła.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pompy ciepła New Energy!

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field